TFSF Sunum Havuzu

1. Amaç

Dernek üyelerimizin ürettiği dijital fotoğraf sunumlarının diğer üye derneklerle daha fazla paylaşılması, daha geniş kitleler tarafından görülmesi ve değerlendirilmesini sağlanmak ve dernek üyelerini sunum oluşturma konusunda teşvik etmek amaçlanmaktadır. Bu amaçla, dernek üyelerimizin her yıl TFSF'nin sunum havuzuna başvuru yapmaları ile sunum havuzu oluşturulacaktır.

2. Katılım Koşulları

TFSF Sunum Havuzu’na, TFSF’ye üye derneklerin üyelerinin sunuları katılabilir. Grup çalışması yapılmış ise grup üyelerinin de TFSF üye derneklere üye olması gerekmektedir.

Sunumlarda konu sınırlaması yoktur. Ancak fotoğraflarda yer alan kişi ve mekânlar için sunum sahibinin gerekli izinleri (modellik sözleşmesi ve mekânda çekim izni gibi) almış olması gerekmektedir. Sunum içeriği, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 8.Maddesi’ne aykırılık teşkil etmemelidir.

Sunumlarda yer alacak fotoğraf sayısında bir kısıtlama yoktur. Ancak sunum süresi 10 (on) dakikayı aşmamalıdır.

Sunumlar, çeşitli sunum programları ile oluşturulabilir. Ancak sunumun dosya formatı, her işletim sisteminde çalışabilecek şekilde oluşturulmalıdır. (Örneğin; .exe uzantılı bir sunu, Mac-Os işletim sisteminde çalışmayabilir.)

Sunumlarda; ses, efekt, müzik ve konuşma olup olmaması ve sunumun görsel akış biçimi serbesttir.

TFSF Sunum Havuzu’na kabul edilen sunumlar; sadece sunum ve eğitim amaçlı kullanılacağı için sunum sahibi/sahiplerine Telif Hakkı (kullanım) olarak bir bedel ödenmesi söz konusu değildir.

TFSF Sunum Havuzu’na kabul edilen sunumda yer alan kişi ve kurumların Telif Haklarına (kullanım) ilişkin başvurularda TFSF hiçbir biçimde sorumlu tutulamaz. Üçüncü kişilere karşı sorumluluk tümüyle sunumu hazırlayanlara aittir.

 3. Başvuru ve Takvim

Başvurular, Ekim ayında TFSF Web ve Facebook sayfalarından yapılacak duyuruyla başlayacak olup, 22 Nisan 2020'da bitecektir.

Sunum ile birlikte, sunum hakkında kısa bir bilgi metni, sunum afişi ve sunumun paylaşımı için iletişime geçilecek kişinin adresi ve telefon numarasının olduğu dosyalar da gönderilmelidir.

Başvuruların değerlendirilmeye alınması için, sunumların wetransfer.com adresi üzerinden TFSF’nin  ofis@tfsf.org.tr  e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.

4. Seçici Kurul ve Değerlendirme

Değerlendirilmeye kabul edilen sunumlardan hangilerinin havuza kabul edileceğine, TFSF Yönetim Kurulu tarafından belirlenecek 5 (beş) kişinin oluşturduğu bir jüri karar verecektir.

Jüri üyeleri, 5 (beş) farklı kentten seçilecek ve isimleri ilan edilmeyecektir.

5 (beş) jüri üyesinin, en az 4 (dört)ünün kabul oyunu alan sunum, havuza kabul edilecektir.

Havuza kabul edilen sunumların sahibi/sahiplerine “TFSF Sunum Havuzu 2020 Kabul Belgesi” verilecektir.

5. Duyuru ve Paylaşım

Seçilen sunumların listesi (sunum afişleri ve bilgi metni ile birlikte), TFSF’nin web sayfası Duyurular bölümünde ve TFSF Sunum Havuzu alt başlığında yayınlanacak ve Dernek Başkanları e-posta haber grubunda paylaşılacaktır.

Seçilen sunumların gösterimi üye derneklerimizde yapılacaktır. Bunun için sunumu talep eden üye dernek, TFSF’den sunum sahibinin iletişim bilgilerini edinerek sunum sahibi ile birebir iletişime geçecektir.