05 June 2021 14:34

Ekolojik Yıkım Online Fotoğraf Sergisi

Sevgili Fotoğraf Severler,

TFSF Sanal Fotoğraf Galeri’mizde sizleri yeni bir fotoğraf sergisi ile buluşturuyoruz. 

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) yürütücülüğünde TMMOB Çevre Mühendisleri Odası ile “EKOLOJİK YIKIM İLE MÜCADELE HAFTASI” için farkındalık oluşturma amacıyla düzenlenmiş fotoğraf sergisi sunuma açılıyor. 

“Çevre Kirliliği” denince sanki bu “kirlilik” temizlenince geçecekmiş gibi algılanır ve bir yıkıma dönüşen çevre gelecekte yaşamsal sorunlara neden olacaktır. Uzmanlar yaşamsal ilişkilere doğal olmayan müdahalelerin bu yıkıma yol açtığını söylemektedir. Yani dışardan bir müdahale ile yaşam savaşı verenlerin yaşamına son vermek, en net açıklaması. Peki bu müdahaleyi yapan kim? Tabii ki İnsan, yani biziz.

Bugün bu sergiyi açıyoruz ama gönlümüzden geçen “keşke böyle bir yıkım yaşanmıyor olsa ve biz de bu sergiyi yapmıyor olsaydık” şeklinde. Hala çok geç değil bazı şeyleri düzeltmeye…

Etkinlik; 05 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle, 05 Haziran 2021 Cumartesi günü saat: 17.00 de sergi açılışı ve seçici kurulla canlı sohbet tfsfofficial Youtube’da yayınlanarak gerçekleşecektir. 

https://tfsfsanalgaleri.org Web sitemizden “SANAL SERGİ” salonumuza girerek yayınladığımız fotoğraf sergilerini de takip edebilirsiniz.

İyi seyirler