09 July 2021 13:08

Hakan AYDIN ''Marş Mira'' Online Fotoğraf Sergisi

Sevgili Fotoğraf Severler,

TFSF Sanal Fotoğraf Galeri’mizde sizleri yeni bir fotoğraf sergisi ile buluşturuyoruz. 

"İkinci Dünya Savaşı sonrası Avrupa'daki en büyük katliam" olarak nitelendirilen Srebrenitsa Katliamı İnsanlık trajedisinin yaşandığı Bosna Hersek’in doğusundaki Srebrenitsa’da 11 Temmuz 1995’te başlayan, en az 8 bin 372 Boşnak sivilin Ratko Mladic komutasındaki Sırp askerler tarafından hunharca öldürüldüğü katliam, sadece Bosna Hersek’te değil, tüm dünyada acının ve adalet arayışının sembolü haline geldi. Srebrenitsa'da şu ana kadar 6 bin 500 kurbanın kimlikleri tespit edilebildi. 

Her yıl 8-9-10 Temmuz’da bu yol “Barış Yürüyüşü” anlamına gelen “Marş Mira” ismiyle her gün en az 30 km olmak üzere tekrar yürünüyor. Bu yürüyüşü izleyen 11 Temmuz günü toplu mezarlardan cesetleri çıkarılıp DNA testiyle kimlikleri tespit edilen Boşnaklar, Srebrenitsa’daki Potaçari Şehitliği’ne defnediliyor. 

Srebrenitsa Katliamı yıldönümü nedeniyle, 11 Temmuz 2021 Pazar günü saat: 19.00 de sergi açılışı ve Hakan Aydın ile çevrim içi sohbet tfsfofficial Youtube’da yayınlanarak gerçekleşecektir. 

https://tfsfsanalgaleri.org Web sitemizden “SANAL SERGİ” salonumuza girerek yayınladığımız fotoğraf sergilerini de takip edebilirsiniz.

İyi seyirler