Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği Dernek Adı
Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği
Kısa Adı
EFSAD
Kuruluş Tarihi
30.01.1995
Adresi
Yenibağlar Mah. Cengiz Topel Cad. Önalgil apt 1/28 Tepebaşı - Eskişehir
E-Posta
[email protected]
Telefon
2223304777
FAX Numarası

Web Sayfası
www.efsad.org.tr

Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği

13.01
2024

 • Sergi
  Sergi Sergi
  EFSAD Proje Atölyeleri Fotoğraf Sergisi

18.11
2023

 • İstanbul Gezisi
  İstanbul Gezisi İstanbul Gezisi
  BALAT - FENER – EMİNÖNÜ- KARAKÖY - TAKSİM Hareket Tarihi : 18 Kasım 2023 Hareket Yeri ve Saati : Atatürk Bulvarı Migros Önü 04:00 Batıkent Doğa Koleji Üst geçit 04:15 Dönüş Saati : 19:00 (İstanbul’dan çıkış) Kayıt : A.Güzin Özlü 0532 506 43 53 Son Kayıt Tarihi :15 Kasım 2023 Ücret : 650.-TL Tur Programı İstanbul denilince fotoğrafçıların ilk aklına gelen ve görülmesi gereken bölgelerden birisi olan Haliç kıyısında bulunan ve Ortodoks Hristiyanları için birçok önemli tarihi değere sahip olan Fener - Balat sokaklarında gezerken İstanbul'u farklı bir açıdan göreceğiz. Bir diğer önemli bölge Taksim Meydanı , İstiklal Caddesi ve Galata Kulesi ,Karaköy’den ara sokakları geze geze Taksim’e çıkacağız. Geçen yıl hizmete giren Galataport’tan tarihi yarımadayı fotoğraflayacak, Ara Güler sergisini gezebileceğiz. Eminönü’nden Karaköy’e tarihi Galata köprüsünden geçerken balıkçıları ve güzel Haliç manzarasını fotoğraflayacağız. Her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği Beyoğlu ve Eminönü ilçesinin bu meşhur bölgesinde gezmek istemez misiniz ? Göreceğimiz önemli noktalar:*Balat renkli evleri *Fener Rum Patrikhanesi *Bulgar Kilisesi *Fener Rum Lisesi(Kırmızı okul) *Kamondo merdivenler *Galataport *İstanbul Modern *Galata Kulesi *İstiklal caddesi ve daha birçok yer . Fiyata Dahil Olan Hizmetler Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler - Ulaşım -Öğlen ve Akşam yemeği - Kahvaltı ( Sandviç-meyve suyu) -Müze Ücretleri - Araç içi su ikramı -Kişisel Harcamalar - Seyahat Sigortası Not:Yanınızda yağmurluk.rahat yürüyüş ayakkabısı, şarj cihazı bulundurmayı unutmayınız.

10.11
2023

 • Uzayın Derinliklerine Yolculuk
  Uzayın Derinliklerine Yolculuk Uzayın Derinliklerine Yolculuk
  Uygar Mitat 1988 yılında dünyaya gelen Uygar Mitat, öğrenim hayatı boyunca merak duygusunu hiç kaybetmeyerek canlılığı ve doğayı keşfetme arzusuyla Biyoloji öğrenimi gördükten sonra mikroskoplar ile başlayan keşif sürecini teleskoplar ile devam ettirdi. Şehir ışıklarından uzak, karanlık bölgelerde kurduğu kamplarda gelişmiş teleskoplar ve özel ekipmanlar kullanarak Galaksi ve Bulutsu gibi derin uzay objelerini fotoğraflamaktadır. Gecelerce süren çekimler sonucunda ortaya çıkan bu fotoğraflar ulusal ve uluslararası basın başta olmak üzere NASA, ESA, TUA gibi uzay ajanslarının sosyal medya hesaplarında da paylaşılmaktadır.

27.01
2023

 • ''Renkli Kanatlar'' Sunum Söyleşi
  ''Renkli Kanatlar'' Sunum Söyleşi ''Renkli Kanatlar'' Sunum Söyleşi
  27 Ocak konuğumuz yaban hayatı ve doğa fotoğrafçısı Lokman Can olacak.Renkli Kanatlar isimli fotoğraf sunum ve söyleşisinde Özdilek Sanat Merkezinde 19:00’da buluşmak üzere. Lokman Can 1976 Eskişehir doğumluyum. Osmangazi üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu protez ortez mezunuyum. Kendime ait protez ortez kliniğinde mesleğimi icra ediyorum. Evli ve 16 yaşında bir kız çocuğu babasıyım. Eskişehir Ticaret odası Meclis üyesi olarak 3 dönemdir görev yapmaktayım.8 senedir fotoğraf sanatı ile ilgileniyorum.
  Bağlantı Adresi https://www.efsad.org.tr/
  Instagram Adresi www.instagram.com/efsad

13.01
2023

 • ''Prof.Dr Levend Kılıç'' Söyleşi
  ''Prof.Dr Levend Kılıç'' Söyleşi ''Prof.Dr Levend Kılıç'' Söyleşi
  13 Ocak konuğumuz EFSAD kurucu başkanı 2021 TFSF ‘’Fotoğraf’a adanmış bir ömür ‘’ödülü sahibi Prof.Dr Levend Kılıç olacak. Bizlerle ‘’Neden fotoğraf alanıyla ilgili kitaplar yazıyorum ‘’adlı söyleşi yapacak ve ardından kitaplarını imzalayacaktır. Tüm fotoğraf dostlarımızı dernek binamıza bekleriz. EFSAD-Yenibağlar Mah., Üniversite Cad., Önalgil Apartmanı No:167 Eskisehir, Turkey
  Bağlantı Adresi https://www.efsad.org.tr/

06.01
2023

 • ''KÖKLER'' Sunum Söyleşi
  ''KÖKLER'' Sunum Söyleşi ''KÖKLER'' Sunum Söyleşi
  EFSAD’ın 6 Ocak konukları KÖKLER projesi üyelerinden Müsebbih Ergin, Serpil Özbek, Neşe Çelen, Nilgün Temel, Ebru Baysan, Mehmet Baysan, İlhan Sözen. KÖKLER Eskişehir de bulunan farklı etnik grupların gelenek, görenek, etkinliklerini fotoğraflayıp gelecek nesillere bir arşiv olarak bırakmak amacı ile toplanan EFSAD' lı fotoğrafçıların hazırladıkları fotoğraf sunumlarından oluşmaktadır. Bir fotoğrafçı ve Eskişehir’de yaşayanlar olarak bu projeyi kendimiz için bir görev bildik. Projenin birinci adımında Bursa fotofeste katıldık. İkinci adımı ise 2023 yılında yapılan etkinlikleri fotoğraflamak ve belli standartlar ile bir arşiv haline getirmektir. Çalışma grubu yeni katılan arkadaşlarımız ile genişleyerek bu projeyi gerçekleştirecektir.
  Bağlantı Adresi https://www.efsad.org.tr/

10.01
2023

 • 157.Dönem Temel Fotoğraf Semineri
  157.Dönem Temel Fotoğraf Semineri 157.Dönem Temel Fotoğraf Semineri
  10 ocak 02 Şubat tarihleri arasında 10 dersten oluşan seminerimiz de 3 dış çekim uygulaması olacaktır.
  Bağlantı Adresi https://www.efsad.org.tr/

21.01
2022

 • Online Sunum ve Söyleşi
  Online Sunum ve Söyleşi Online Sunum ve Söyleşi
  EFSAD ‘ ın 21 Ocak Cuma akşamı konuğu Fotoğraf eğitmeni Gılcan Mete Delibay olacak. Sosyal sorumluluk projeleri ve çocukların fotoğraf eğitimine emek veren Gılcan Mete fotoğrafta anlam,ruh, duygu,samimiyet ve dürüstlüğe önem veriyor. Sami Güner kupası ödüllü konuğumuz , Fotoğrafın Evrimsel Sancıları adını verdiği söyleşi ve sunumunda bizlerle Nameste, Ben, Biz, Siz, Yalnız, 3. Öznesini yitiren nesneler, 6.Sonsuz ve Kapital Kontrast adlı portfolyolarını paylaşacak. Gılcan Mete Delibay; Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü mezunudur. İki Günde Devri Alem Fotoğrafçılık Kulübü kurucu üyesi ve Düşler Atölyesi Fotoğraf eğitim kulübü kurucusudur. 2016-2017 yılları arasında Sony Türkiye Marka elçiliği, 2018-2020 yıllarında Olympus Fotoğraf Makinesi Türkiye marka elçiliği yapmıştır. Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Koleji’nde 3 yıl, Trakya Koleji’nde 1 yıl fotoğrafçılık eğitmenliği yapmıştır. 3 kişisel sergi, 10 dan fazla karma sergide yer almış, 50’ den fazla toplantıda dernek, üniversite, lise ve STK’ larında fotoğrafçılık konferansları vermiştir. 2019-2020-2021 yıllarında 3 yıl üst üste Sami Güner fotoğraf turlarını kazanarak, 15. Sami Güner Kupasını kazanmıştır. Halen 10 Logos Fotoğraf Atölyesi ile birlikte öğrenciler yetiştirmekte, fotoğraf gösterileri ve sunumları gerçekleştirmektedir.
  Bağlantı Adresi www.efsad.com.tr
  Instagram Adresi https://www.instagram.com/efsad?r=nametag
  ZOOM Bilgileri 789 567 2326/21EFSAD26

07.01
2022

 • Online Sunum ve Söyleşi
  Online Sunum ve Söyleşi Online Sunum ve Söyleşi
  EFSAD’ın 2022 yılındaki ilk konuğu ,fotoğraf ile diğer sanat dallarını birleştirerek çok disiplinli çalışmalar üreten Dr.S.Haluk Uygur olacak. Fotoğrafçı, araştırmacı, yazar, kimlikleriyle başta Adana olmak üzere Ülkemizin kültür-sanat hayatına uzun yıllardır yorulmadan, özveriyle katkıda bulunan Sn. Uygur “ Görünmeyeni Gösteren Fotoğraf “ adlı söyleşisi için şunları söylüyor. Gözümüzün gördüğünü en iyi kopyalayan bir aleti kullandığımız için, biz fotografçılarda "gerçek" ve buna dayanarak üretilen güzellik kavramı gözümüzün gördüğü kadar oluşabilmekte... Halbuki gözümüzün yeteneği ile algılayamadığımız ve anlatamadığımız o kadar çok şey var ki doğada... Örneğin kıskançlık, hüzün, çoşku vb... Elle tutup gözümüzle göremediğimiz şeyleri anlatmaktan vaz mı geçelim, yoksa başka bir yol mu arayalım? Söyleşinin yanısıra Haluk Uygur ‘un “ Adanaya Güç Verenler “ ve “Nokta’dan Noktaya” adlı iki fotoğraf sunumunu da izleme şansımızın olacağı 7 Ocak Cuma akşamı etkinliğini kaçırmamanızı dileriz.
  Bağlantı Adresi www.efsad.com.tr
  Instagram Adresi https://www.instagram.com/efsad?r=nametag
  ZOOM Bilgileri 789 567 2326/21EFSAD26

03.12
2021

 • Online Sunum ve Söyleşi
  EFSAD ‘ın 3 Aralık Cuma akşamı konuğu, Ulusal ve Uluslararası birçok sualtı fotoğraf yarışmalarında Türkiye şampiyonlukları da dahil 40 ‘dan fazla ödülün sahibi Hakan Başar olacak. CMAS Dünya Sualtı Görüntüleme Şampiyonalarında takım ve bireysel olarak iki kez Dünya 3.lüğü kazanan Hakan Başar , “Sualtında Kısa Bir Yolculuk “adlı sunumuyla izleyenleri Türkiye ve Dünya denizlerinde yolculuğa çıkaracak. Sualtı Fotoğrafçılığı ve Dünya Sualtı Fotoğraf Yaışması hakkında bilgilendirmelerin de yer alacağı etkinliğimizi kaçırmamanızı dileriz.
  Bağlantı Adresi www.efsad.com.tr
  Instagram Adresi https://www.instagram.com/efsad?r=nametag
  ZOOM Bilgileri 789 567 2326/21EFSAD26

12.10
2021

 • Online Sunum ve Söyleşi
  Online Sunum ve Söyleşi Online Sunum ve Söyleşi
  EFSAD’ ın 12 Kasım Cuma akşamı konuğu Haluk Çobanoğlu olacak. Fotoröportajın Türkiye’ deki yetkin isimlerinden biri olan Çobanoğlu bizimle “ BU FOTOĞRAFLARI NEDEN ÇEKİYORUZ? ” kitabından yola çıkarak kendi deyimiyle, “fotoğrafçıların en çok sorguladığı, kimi zaman unuttuğu ya da unutmak istediği” soru/n üzerine bir söyleşi gerçekleştirecek. Dokuz yılı aşkın bir çalışmanın ürünü olan” ARABESK” projesinin gösterimine de yer verilecek etkinliğimizi kaçırmamanızı dileriz... Haluk Çobanoğlu Haluk Çobanoğlu, fotoğrafçı, Kilimli, 1957. İktisat okudu. ICP New York’ta asistan, National Geographic Türkiye’de fotoğraf editörü olarak çalıştı. Üniversitelerin fotoğraf, gazetecilik, yeni medya ve mimarlık bölümlerinde dersler verdi. Fotoğraf üzerine deneme yazıları yazdı. Bağımsız fotoğraf projelerine yol göstericiliği ve editörlük yaptı. Yapıtları arasında Kuşbazlar (1997), New York Subway (2003), Arabesk (2007), Bu Fotoğrafları Neden çekiyoruz? (2017), Koan (2020) sayılabilir.
  Bağlantı Adresi www.efsad.com.tr
  Instagram Adresi https://www.instagram.com/efsad?r=nametag
  ZOOM Bilgileri 789 567 2326/21EFSAD26

23.04
2021

 • Online Sunum ve Söyleşi
  Online Sunum ve Söyleşi Online Sunum ve Söyleşi
  EFSAD ‘da 23 Nisan Cuma akşamı iki eğitimci konuğumuz olacak. 2018 yılında 12. Sami Güner Kupasını birlikte kazanan iki arkadaş bizimle ; IŞIĞA DOĞRU , FARZET Kİ ve EŞİK adlı üç sunumu paylaşacak. Sibel Algaç Çetinkaya – 1976 yılında Ankara’da doğmuştur. Halen Düzce ilinde Sınıf Öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir. Altı yıldır fotoğraf ile amatör olarak ilgilenmektedir. Temel Fotoğraf eğitimini Düzce Fotoğraf Gönüllüleri Derneği’nde(DFG) almıştır. Çoğunlukla kreatif fotoğrafla ilgilenmekte ve sürreal tarzda kareler çekmektedir. İpek Çakmak Yılmaz – 1986 yılında Almanya’da doğmuştur. Halen Düzce ilinde İngilizce Öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir. Altı yıldır fotoğraf ile amatör olarak ilgilenmektedir. Temel Fotoğraf eğitimini Gaziantep Fotoğraf Sanatı Derneği’nde(GAFSAD) almıştır. Çoğunlukla kreatif fotoğrafla ilgilenmekte ve sürreal tarzda kareler çekmektedir. Sunumlar Hakkında Sami Güner Kupası’nda yarışan her üç sunumda da kurgusal çalışmalar yapılmış ve sürreal bir anlatımla bilinçaltı fotoğraflanmaya çalışılmıştır. Sami Güner Kupası 1. Tur Gösterisi - IŞIĞA DOĞRU Siyah beyaz fotoğraflardan oluşmuş bu sunumda, insanların zaman zaman yaşamış oldukları içsel karanlığın zamanı geldiğinde elbette aydınlığa çıkacağı anlatılmıştır. Sami Güner Kupası 2. Tur Gösterisi – FARZET Kİ Siyah beyaz ve renkli karelerin bir arada kullanıldığı bu sunumda double exposure tekniği ile ikişer fotoğraf karesi birleştirilmiş ve tek kare haline getirilmiştir. Sunumda fotoğraflara direk müdahale ile ekleme çıkarma yapılmamış, yalnızca karelerin opaklık değerleri farklılaştırılmıştır. İçerik olarak ise bir kadının iç sesiyle kendisiyle olan hesaplaşmaları ve evrene karşı haykırışları anlatılmıştır. Sami Güner Kupası 3. Tur (Final) Gösterisi – EŞİK Siyah beyaz olan bu sunum toplumda bizlerle birlikte yaşadıkları hade çoğu zaman varlıklarından bile haberdar olmadığımız şizofren hastaları, zihinlerinde yaşamış oldukları sanrılar kurgusal karelerle anlatılmaya çalışılmıştır.
  Bağlantı Adresi www.efsad.com.tr
  Instagram Adresi https://www.instagram.com/efsad?r=nametag
  ZOOM Bilgileri 789 567 2326/21EFSAD26

02.04
2021

 • Online Sunum ve Söyleşi
  Online Sunum ve Söyleşi Online Sunum ve Söyleşi
  EFSAD ‘ ın 2 Nisan Cuma akşamı konuğu Özlem Gün Bingöl olacak. Özlem Gün Bingöl; Heybeliada’da eski bir köşkü anlatan “Doğduğum Ev”, sosyal medya ve telefon bağımlılığına eleştirel yaklaşan “FOMO” ve Kız Kulesi’ni konu alan “Yalnız Kız” isimli sunumlarını bizlerle paylaşacak.Özlem Gün Bingöl Kimdir ? İstanbul doğumlu, 1995 yılında çalışma hayatına bir reklam ajansında grafiker olarak başladı. Halen aynı ajansta fotoğraf ve sanat yönetmeni olarak görev yapıyor.15 yıldır fotoğrafla ilgileniyor. İfsak ve Fotogen üyesi. Sille Sanat Sarayı’nın onursal üyesi. Fotoğrafla ilgili bir çok festivale katıldı, Türkiyenin çeşitli illerinde sunumlar yaptı. Karma sergilere ve İfsak bünyesinde yapılan projelere katıldı. 2014 yılında‘’İfsak Yılın Fotoğrafçısı’’ ödülünü aldı. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda bir çok ödüle layık bulundu. Afiap ünvanı var. 2017 yılında “Karma” isimli fotoğraf albümü basıldı. Yurdagül Özsavaşçı, Sille Sanat Sarayı, Baha Gelenbevi ve Sami Güner kupalarını aldı. İfsak’ın eğitim biriminde danışmanlık yapıyor. İfsak bünyesinde Yaratıcı Fotoğrafçılık üzerine uygulamalı ilk atölyesini yapan Bingöl, İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Bilgisayarlı Grafik Tasarım dersleri de verdi.
  Bağlantı Adresi www.efsad.com.tr
  Instagram Adresi https://www.instagram.com/efsad?r=nametag
  ZOOM Bilgileri Meeting ID: 261 995 2626/EFSAD-026

12.03
2021

 • Online Sunum ve Söyleşi
  Online Sunum ve Söyleşi Online Sunum ve Söyleşi
  Ütopya’ dan Distopya’ ya Otobiyografik İzdüşümler Doğduğum yerden başlayarak giderek genişleyen bir coğrafi düzlemin kırsalında, ya da kentlerinin sokaklarında kaybolarak, bazen aşinalık bazen yabancılık bağlamındaki etkilenimlerimin fotografik anlatılarla somutlaşmış halidir. Oltanın Beri Tarafı Kurbağalıdere’de endüstriel balıkçılığa ve soylulaştırıcı kentsel düzenlemelere karşı hayata tutunmaya çalışan üç olta balıkçısının yaşam mücadelesini konu etmektedir. Kız Kardeş Fotoğraf diliyle düşünen iki kız kardeşin, ablam Nurten Öztürk ve ben Nursen Bilgin Kadayıfçıoğlu’nun Covid 19 pandemisi sürecinde kişisel hikayelerimiz yoluyla toplumsal olana dair söylediğimiz sözdür Kız Kardeş. Nursen Bilgin Kadayıfçıoğlu Hakkında; İç Hastalıkları Uzmanı bir hekim olan Nursen Bilgin Kadayıfçıoğlu eğitimini Erenköy Kız Lisesi, ODTÜ Jeoloji Mühendisliği ve Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi ‘nde tamamladı. 2011 yılından itibaren İFSAK üyesidir. İfsak bünyesinde Belgesel fotoğrafçılığa giriş, Işık Gölge fotoğrafçılığı, Kavramsal fotoğrafçılık, SEMT ve SAHTE konulu proje atölyelerine, Galata Fotoğrafhanesi’nin Belgesel Fotoğrafçılık programına katıldı. İfsak Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları grubunun kurucu üyelerinden. İKİ BEN proje atölyesinin danışmanlığını yaparak İfsak danışman kadrosu arasında yer aldı. Yayınlanmış fotoğraf kitabı: Ütopya’dan Distopya’ya Otobiyografik İzdüşümler (2020) Yurt içi ve yurtdışında yayınlanmış projeleri: Aramak ( AJANS TABLOİD 2016) Oltanın Beri Tarafı ( AJANS TABLOİD 2017, LENS CULTURE 2017, KALEYDOSKOP ITALYA 2020) Winter Life in Istanbul Streets ( LENS CULTURE 2017)
  Bağlantı Adresi www.efsad.com.tr
  Instagram Adresi https://www.instagram.com/efsad?r=nametag
  ZOOM Bilgileri 8198797818/EFSAD-1995

05.03
2021

 • Online Sunum ve Söyleşi
  Online Sunum ve Söyleşi Online Sunum ve Söyleşi
  EFSAD “Bir Ses Ver “Fotoğraf Grubu EFSAD’ın 5 Mart Tarihinde konuğu “BİR SES VER “ fotoğraf grubu olacak . Her yıl “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” onuruna yeni bir proje üreten grubun teması bu yıl Covid 19 üzerine oluşmuş. Grup fotoğrafçılarının pandemi sürecinde ürettiği projede belgesel, kurgusal ve kavramsal portfolyolar yer alıyor. EFSAD “Bir Ses Ver “Fotoğraf Grubu Hakkında : 2016 yılında EFSAD bünyesinde 13 kadın fotoğrafçının biraraya gelerek kurduğu grup, kurulduğu günden bu yana her yıl farklı bir konuda proje üretmeye devam ediyor. Kavramsal çalışmalardan oluşan ve grupla aynı adı taşıyan ilk projeleri fotoğraf gösterisi ve farklı mekanlarda sergilemelerin yanı sıra Ulusal basında da yer aldı. İlk projelerinde “Bir ses ver dedik, azdık çok olduk, çoğaldıkça, çok sesliliğin erdemini, güzelliğini gördük, fikirlerimizi paylaştıkça, farklılıklarımızdan oluşan zenginliği yaşadık” dediler. (2017) 2018 yılında günümüzün tüketim çılgınlığına bir itiraz olarak “ SADE “projesi ortaya çıktı.” Kim bilir ? vazgeçemediklerimizi bir süreliğine ardımızda bırakıp daha sade, daha az ile yetinmeyi öğrenmeye fotoğraflar ile başlamak önünde sonunda karar almak zorunda kalacağımız günler için bir başlangıç oluşturabilir. ‘’ dediler. 3.çalışma yıllarında duygu ve düşünce dünyalarının pusulası salt insan’a yönelince “Bir İnsan, Bin Masal” ortaya çıktı. “Uzaktan yakından geçiyoruz her gün birbirimizin yanından. Geçiyoruz da bir an bakışlarımız birbirine değdiğinde ne görüyoruz? Bir şey görüyor muyuz yoksa sadece birbirimize bakıyor muyuz” sorusuyla insan ilişkilerine dikkat çektiler.(2019). 2020 yılında fotoğrafçıların her birinin farklı bakış açıları ve fotoğraf tekniklerini kullanarak ürettiği ,ışık ve gölgenin, aydınlık ve karanlığın rol aldığı” IŞIK HİKAYELERİ” projesini gerçekleştirdiler. Grup üyeleri beş yıldan bu yana ürettikleri portfolyoları ile katıldıkları çeşitli yarışmalarda ödüller ve sergilemeler almışlardir. Kurulduğu günden bu yana grubun danışmanlığını EFSAD geçmiş dönem başkanlarından Birol Kayrak yürütmekte ve destek vermektedir.
  Bağlantı Adresi www.efsad.com.tr
  Instagram Adresi https://www.instagram.com/efsad?r=nametag
  ZOOM Bilgileri 8198797818/EFSAD-1995

26.02
2021

 • Online Sunum ve Söyleşi
  Online Sunum ve Söyleşi Online Sunum ve Söyleşi
  26 Şubat Cuma akşamı konuğumuz Sn. Yusuf Aslan. Aslan bizimle “BİR FOTOĞRAFIN YASI TUTULUR” - Van – Erciş depremi , “ SOMA” ve O GÜN ÖLMEK YASAK adlı fotoğraf sunumlarını paylaşacak. Fotoğrafçının sözünün fotoğrafa nasıl mükemmel aktarılabileceğinin örneklerini izleyeceğimiz sunum ve söyleşiyi kaçırmayınız. Etkinliğimiz herkese açıktır. YUSUF ASLAN KİMDİR 1958 Darende doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Sivas’ta, Öğretmen Okulunu Savaştepe’de tamamladı. Gazetecilik ve Halkla İlişkiler okudu. Sivas, Aydın ve Almanya ’da öğretmen olarak çalıştı. Kuşadası Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (KUFSAD) yönetim kurulunda görev aldı. Biri Der Spigel’in kapağında yer almak üzere, batı ülkeleri basınında haber fotoğrafları yayınlandı. Hollanda Haber Ajansı’nın Avrupa’nın mülteciler karşısındaki tutumunu insan hikâyeleri üzerinden eleştiren, “Avrupa: Kale Kapısı” projesinde Jessica Maas’la birlikte çalıştı. Ulusal ve uluslararası alanda yapılan fotoğraf festivallerinde sergi ve gösterileriyle yer aldı.. Dergilerde ve kitaplarda fotoğrafları yayınlandı. Galata Fotoğrafhanesi ve Fotoğraf Vakfı’ nın düzenlediği "Somalı Fotoğrafçı Çocuklar Atölyesi" gibi çocuklara dönük atölyelerde gönüllü olarak çalıştı. Türkiye Fotograf Sanatı Federasyonu’nun (TFSF) geniş katılımlı MGH (Memleketimden Görsel Hikayeler) projesini Özcan Yurdalan ve Aykan Özener’le birlikte yürüttü. (2017-2020) Ortaklaşa Bir Editöryal Fotoğraf Çalışması olan “Korona Günlerinde Fotoğraf” projesinin paydaşlarındandı.(2020) Bazı çalışma dosyaları: Van-Erciş Depremi, Soma, Gezi, Mülteciler ve Göç, Jeotermal, Abdal Musa/Birlik Cemi, Hiç Kimsenin Plajı
  Bağlantı Adresi www.efsad.com.tr
  Instagram Adresi https://www.instagram.com/efsad?r=nametag
  ZOOM Bilgileri 8198797818/EFSAD-1995

29.01
2021

 • Online Sunum ve Söyleşi
  Online Sunum ve Söyleşi Online Sunum ve Söyleşi
  EFSAD’ ın bu haftaki konuğu Emin Altan. Sayın Altan bizlerle “CHAOSMOS” adını verdiği 2012-2017 yılları arasında gerçekleştirdiği beş yıl süren projesinin bir bölümünü paylaşacak. Güney Afrika’dan Japonya’ ya, Avrupa’dan Amerika’ya, Balkanlar’dan Rusya’ya; evlerde ,hastanelerde, fabrikalarda, okullarda, askeri kalıntılarda ve onlarca farklı yerde yaşamın ve insanın izlerinin sürdüğü çalışma “CHAOSMOS” adlı kitap ve sergiyle de taçlanmış. 25 ülkeden 50 farklı noktaya yaptığı yolculukların fotoğrafları, kaos’ un yerel ya da bölgesel değil “tüm” kosmos” da yaşandığının altını çiziyor. Emin Altan Kimdir ? Emin Altan 1962’de Çanakkale’de doğdu. Kariyerine gemi mühendisi olarak başlamış ancak, radikal bir kararla yirmi beş yıllık kariyerini sonlandırarak beş senelik bir yolculuğa çıkmış ve bu süreçte çöken uygarlıkların kalıntıları arasında çocukluğunun izlerini aradığı görsel bir hikaye yazmaya başlamıştır. 90’lı yıllardan beri fotoğrafla ilgilenen ve projeler üreten Altan, İFSAK ve Fotoğraf Vakfı bünyesinde Türkiyeli fotoğrafçıların uluslararası fotoğraf çevreleri ile buluşmasına katkıda bulunmayı hedeflemiş ve uluslararası fotoğraf festivalleri düzenleme kurullarında görev almıştır. 2003 yılından itibaren sekiz yıl boyunca fotoğraf projelerine ara vermiş, 2012 yılında profesyonel çekimlere başlamıştır. Çalışmalarını İstanbul’da sürdürmektedir.
  Bağlantı Adresi www.efsad.com.tr
  Instagram Adresi https://www.instagram.com/efsad?r=nametag
  ZOOM Bilgileri 8198797818/EFSAD-1995

DERNEK İSTATİSTİKLERİ

Toplam Üye Sayısı 67
Onursal Üye Sayısı 0
Kadın Üye Sayısı 22
Erkek Üye Sayısı 45
Son Güncellenme Tarihi
01.01.2023 13:52